Power Love


 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 MUSIC NEWS

In jos 
AutorMesaj
Eliza
Admin
Eliza


Mesaje : 170
Data de înscriere : 17/11/2018

MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitimeJoi Noi 22, 2018 12:32 pm

MUSIC NEWS Noutati-Muzicale.com
Sus In jos
https://power-love.forumgratuit.ro
Eliza
Admin
Eliza


Mesaje : 170
Data de înscriere : 17/11/2018

MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: Re: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitimeJoi Noi 22, 2018 12:57 pm

Cea de-a 52-a ediție a Galei Country Music Association Awards a avut loc miercuri, 14 noiembrie, la Bridgestone Arena din Nashville, Tennessee. Premiile au fost acordate pentru anul 2018. Gazde au fost Carrie Underwood and Brad Paisley iar co-prezentatori au fost, printre alții: Kane Brown, Carly Pearce, Lady Antebellum, Little Big Town.

Entertainer of the Year



Album of the Year

Golden Hour, Kacey Musgraves




Single of the Year Broken Halos, Chris Stapleton



Song of the Year

Broken Halos, Chris Stapleton

Male Vocalist of the Year

Chris Stapleton

Female Vocalist of the Year

Carrie Underwood



New Artist of the Year

Luke Combs



Vocal Duo of the Year

Brothers Osborne




Vocal Group of the Year

Old Dominion



Music Video of the Year

Thomas Rhett - Marry Me



Musical Event of the Year

David Lee Murphy & Kenny Chesney - Everything's Gonna Be Alright



Musician of the Year

Mac McAnally, guitar










Sus In jos
https://power-love.forumgratuit.ro
Eliza
Admin
Eliza


Mesaje : 170
Data de înscriere : 17/11/2018

MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: Re: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitimeDum Noi 25, 2018 11:23 pm

La doi ani de la apariția videoclipului ”Haosoleum”, Alternosfera revine cu o piesă ce abordează o tematică socio-politică. Noul single al formației se numește ”Lucis” și face trimitere la poeziile lui Mihai Eminescu, precum și la modul în care acesta a murit: ”Otrăvind a 39-a primavară a vieții / Domnul Mihai nu știa că mercurul omoară poeții”.

Versurile preiau concluzia la care a ajuns de curând un grup de medici reuniți în cadrul Fundaţiei Naţionale pentru Ştiinţă şi Artă. Conform acestora, Mihai Eminescu ar fi decedat în urma unui stop cardiac cauzat de intoxicare cu mercur.

Alternosfera a fost fondată în 1998. Pe parcursul anilor, formaţia şi-a schimbat componenţa, având în prezent doar doi membri din formula iniţială, Marcel şi Marin. În primii ani, formaţia și-a căutat tematica şi stilul, experimentând cu diverse instrumente, acumulând experiență și înregistrând primele demo-uri.

Prestaţia artistică, show-urile mereu explozive, energia debordantă şi numărul extrem de mare de fani prezenţi la concerte au făcut ca Alternosfera să devină un "etalon" pentru zona de rock şi alternative de la noi din ţară. De-a lungul timpului, trupa a susţinut sute de concerte în România şi Republica Moldova, lansând cinci albume şi un EP. În octombrie 2015, Alternosfera a lansat albumul "Haosoleum", ultima parte a tripticului "Epizodia".

Sus In jos
https://power-love.forumgratuit.ro
Eliza
Admin
Eliza


Mesaje : 170
Data de înscriere : 17/11/2018

MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: Re: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitimeMar Noi 27, 2018 1:07 am

Within Temptation își surprinde fanii prin lansarea single-ului ”Firelight”, un cântec întunecat de Crăciun. Melodia este înregistrată în colaborare cu unul dintre cei mai cunoscuți cântăreți de rock alternativ din Belgia, Jasper Steverlinck.
"Această piesă ("Firelight") a fost scrisă inițial pentru proiectul meu, „My Indigo”, însă am considerat-o ca fiind mult prea întunecată pe atunci. Cu toate acestea, rămâne unul dintre cântecele mele preferate, mai ales că am avut ocazia să îl cântăm alături de Jasper. Îl considerăm a fi unul dintre cei mai buni cântăreti de rock alternativ." - Within Temptation

"Firelight" se regăsește pe albumul "Resist" , care va fi lansat pe 14 decembrie. Pe acest material sunt incluse și colaborări cu Jacoby Shaddix de la PAPA ROACH și Anders Fridén de la IN FLAMES.

"Pentru acest album ne-am luat inspirația din muzica modernă și i-am dat o altă înfățișare - una foarte întunecată. Uneori simt că muzicii pop de astăzi îi lipsește latura rebelă. Scopul nostru principal a fost să luăm bucăți din stiluri muzicale pe care le-am mai abordat și să le înăsprim cât de mult putem, rezultând astfel o lume muzicală surprinzător de nouă, mai heavy, mai murdară și mult mai futuristă decât am creat vreodată."Resist" este încercarea noastră de a aborda metalul într-un mod nou, oferind muzicii moderne o latură rebelă", a detaliat Sharon Den Adel.

Sus In jos
https://power-love.forumgratuit.ro
Eliza
Admin
Eliza


Mesaje : 170
Data de înscriere : 17/11/2018

MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: Re: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitimeMar Noi 27, 2018 1:10 am

Dan Byron a înregistrat piesa "Take My Hand" împreună cu Ana & The Changes, o formație alcătuită în jurul solistei și compozitoarei sârbe Ana Curčin. Melodia este inclusă pe cel de-al doilea material discografic al trupei, ”Differences”.
Ana Curčin este o solistă născută la Bagdad, crescută la Moscova și stabilită acum la Belgrad. Muzica ei amintește de artiști precum Damien Jurado sau Damien Rice, cu o energie particulară, amestecând influențe folk, Americana și dream pop într-un stil muzical cu totul nou. Formația a lansat un album de debut în 2016, primit foarte bine de către public, iar acum caută să-și prezinte muzica în lumea largă: până acum a concertat alături de trupa ei în locuri prestigioase din Europa, notabile fiind apariții la Exit Festival și la Eurosonic Noordeslag în Olanda.

În așteptarea albumului ”Differences”, programat pentru primăvara anului viitor, trupa lansează noul single ”Take My Hand” – o piesă înregistrată în colaborare cu Dan Byron.

"Primăvara asta i-am văzut pe Ana & The Changes la showcase-ul Mastering the Music Business în București și ne-au plăcut foarte tare, apoi în timpul verii am ajuns să-i cunoaștem un pic mai bine pe scenele de la Street Food Festivals. Am zis că ne-ar plăcea să facem ceva împreună, așa că în august am fost până la Belgrad și am înregistrat guest vocals pe piesa "Take My Hand", care anunță viitorul lor album. O vom avea invitată pe Ana și la câteva din concertele noastre de la sfârșitul lunii noiembrie." – Dan Byron

Sus In jos
https://power-love.forumgratuit.ro
Eliza
Admin
Eliza


Mesaje : 170
Data de înscriere : 17/11/2018

MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: Re: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitimeMar Noi 27, 2018 1:11 am

Kelly Rowland, una dintre vocile definitorii din R&B-ul de început de mileniu a revenit cu un nou single, intitulat "Kelly". Este o piesă ritmată, care aminteşte puţin de colaborările artistei cu R Kelly şi rapperul Nelly.
"Kelly" este prima piesă solo a artistei de la albumul din 2013 "Talk a Good Game". Instrumentalul are basul clasic de hip-hop şi R&B, punctat cu un sintetizator asimetric în repetiţia sa. Kelly Rowland cântă despre auto afirmare şi putere feminină. Artista s-a implicat recent şi în alte domenii decât cel muzical, lansând propria linie de ochelari de soare, Smoke x Mirrors.

Muziciana a apărut recent pe single-ul lui Busta Rhymes, "Get It", împreună cu Missy Elliott. Unul dintre momentele de senzaţie din industria muzicală în 2018 a fost reuniunea Destiny's Child de la Coachella. Evenimentul le-a adus împreună pe Kelly Rowland, Michelle Williams şi Beyonce pentru a cânta 3 piese: "Lose My Breath", "Say My Name" şi "Soldier".

Kelly a oferit noul single fanilor drept cadou de Thanksgiving. Artista cântă despre viaţa sa luxoasă, despre puterea sa de seducţie şi despre puterea de a fi femeie în 2018. Nu ezită să amintească fanilor că are "piciorul pe gâtul rivalilor", ceva ce Nicki Minaj ar arunca într-un vers. "Kelly" nu e pentru oameni modeşti sau umili, ci pentru cei exhibaţi şi care se simt încrezători.

Kelly Rowland colabora cu R. Kelly în 2013 pe piesa "All the Way" şi cucerea topurile cu melodia "Representin" în 2012, cu Ludacris. Fostă membră Destiny's Child, cântăreaţa de 37 de ani este şi personalitate TV. Este gazda emisiunii "Chasing Destiny" şi antrenor vocal la The Voice Australia din 2017. Rowland a avut o carieră solo strălucită, vânzând peste 30 de milioane de discuri.


Sus In jos
https://power-love.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





MUSIC NEWS Empty
MesajSubiect: Re: MUSIC NEWS   MUSIC NEWS Icon_minitime

Sus In jos
 
MUSIC NEWS
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Power Love :: Power Love :: Cafeneaua Power Love-
Mergi direct la: